[КНП «Черкаська міська інфекційна лікарня» ЧМР ]
Головна » 2017 » Липень » 20 » Спалах кору в Україні: симптоми, лікування, профілактика.
9:48 AM
Спалах кору в Україні: симптоми, лікування, профілактика.

Спалах кору в Україні: симптоми, лікування, профілактика.

В Україні станом на 7 липня 2017 року зареєстровано 1045 випадків кору, з яких 755 випадків – у дітей та підлітків. Значне збільшення кількості хворих зафіксували в Івано-Франківській, Тернопільській та Одеській областях. Це дані Міністерства охорони здоров’я.

За аналогічний період минулого року зареєстрували лише 10 випадків кору у Львівській, Чернівецькій, Київській, Черкаській областях та Києві.

Кір – це інфекційна хвороба, збудником якої є вірус. Найчастіше кором хворіють діти без щеплень, які відвідують дитсадки та школи. Дорослі та підлітки, яким не робили вакцинацію також можуть захворіти.

Вірус кору дуже легкий і може розноситися потоком повітря, тому заразитися можна, перебуваючи в одному приміщенні з хворим. Але вірус швидко гине у зовнішньому середовищі і не передається через побутові предмети (постіль, одяг) та третіх осіб, які контактували з інфікованими.

Кором хворіють тільки люди, і зараження відбувається тільки від людини до людини.

Перші півроку після народження, дитина має материнський імунітет від кору, але ближче до року він слабшає і необхідна вакцинація. Якщо ж мати дитини не хворіла і не робила вакцинацію, дитина імунітету не має.

 

Основні симптоми

Зазвичай кором хворіють один раз. Повторні випадки трапляються вкрай рідко.

«Заразитися на кір може будь-яка людина, що не має імунітету. Симптомами кору є висока температура, нежить, кашель, висип, іноді блювання і пронос. Часто ускладнюється пневмонією та може викликати ураження головного мозку», — повідомляє МОЗ.

 

 

Вірус кору послаблює імунітет і знижує здатність організму боротися з іншими хворобами. Від моменту зараження до захворювання проходить від 7 до 21 днів. Це прихований період хвороби.

Далі період захворювання. Починається висока температура, сильний головний біль, нежить, відсутність апетиту та слабкість. Потім — нежить, сухий кашель, збільшення лімфовузлів, запалення слизової оболонки очей (сльозотеча, світлобоязнь, можуть бути гнійні виділення). Рожеві крапкові висипання з’являються на другий-третій день. На слизовій оболонці ясен, щік та губ – білуваті цятки. Це можна побачити ще до появи висипів на тілі.

На 4-5 день хвороби на шкірі голови, на обличчі, за вухами з’являється висип, пізніше висип розповсюджується на тіло, руки та ноги. Висип кору зазвичай виглядає, як дрібні рожево-червоні цятки і пухирці, які поступово перетворюються на більші плями. У період висипу стан хворого може погіршуватися. Висип зникає у зворотньому з появою порядку. І стан хворого починає покращуватися.

Лікування та профілактика

Якщо ж дитина чи доросла людина захворіла, хворого обов’язково ізолюють, а також роблять дезінфекцію приміщення. Якщо дитина хворіє без ускладнення лікування може проходити вдома, дорослих же зазвичай госпіталізують.

Висипи не лікують. Спочатку тіло має покритись висипаннями повністю, стати червоною плямою, і згодом висип зникне. Розчісувати не можна, адже можуть утворитися рани. Лікарі радять також не мочити і не розтирати висип. Поки висип не зійде, варто залишатися у ліжку.

Основним способом профілактики є вакцинація, яка і забезпечує захист від кору. В Україні застосовується комбінована вакцина для профілактики одразу від трьох хвороб – кору, епідемічного паротиту та краснухи. Вакцину закуповує Міністерство охорони здоров’я через міжнародні закупівлі ЮНІСЕФ за бюджетні кошти. Останнім часом спостерігається тенденція до відмови батьків від вакцинації.

Дітям до 18 років щеплення КПК в Україні роблять безкоштовно.

Найбільше хворих на кір виявлено в Івано-Франківській та Одеській областях, це переважно неповнолітні.

У червні в Одесі померла 4-річна дитина, яка захворіла на кір і мала ускладнення від захворювання. Щеплення у неї не було.

За офіційними даними МОЗ, станом на червень в Україні подвоїлася кількість хворих на кір.

В Україні зараз зафіксовано найменший рівень імунізації населення у Європі.

Навесні найбільші спалахи кору були зафіксовані в Італії та Румунії.

Уряд Німеччини планує запровадити штрафи до 2500 євро для батьків, які відмовляються вакцинувати дітей. Планується, що дитячі садочки повідомлятимуть про батьків, які не можуть надати довідку про щеплення. За новим законом, без такої довідки дитину можуть виключити із садочка.

 

На сайті МОЗ України розміщено інформацію щодо наявності вакцин у регіонах та календар профілактичних щеплень.

 

За матеріалами інтернет-видань.

Категорія: Корисно знати | Переглядів: 426 | Додав: DeanReed | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar