[КНП «Черкаська міська інфекційна лікарня» ЧМР ]
Головна » 2015 » Травень » 13 » 17 травня – День пам’яті померлих від СНІДу
7:59 PM
17 травня – День пам’яті померлих від СНІДу

За рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я кожну третю неділю травня проводиться День пам’яті померлих від СНІДу. Вперше цей день був відзначений ще в 1983 році в Сан-Франциско США. На той момент у світі було зареєстровано лише кілька тисяч випадків захворювання на цю страшну хворобу і про неї практично нічого не було відомо. Організаторами проведення акції пам’яті померлих від СНІДу стали люди, яких особисто торкнулася ця трагедія, що пережили біль втрати рідних і друзів. 

В 2015 році День пам’яті померлих від СНІДу припадає на 17 травня. Мета «Дня пам’яті померлих від СНІДу» є привернення уваги населення до цієї проблеми, профілактики цього захворювання, а також привернення уваги влади до соціального захисту ВІЛ-інфікованих. 

Статистика померлих від СНІДу в світі катастрофічна. Від СНІДу померло людей вже більше, ніж було вбито у Другій світовій війні в цілому. ВІЛ є однією з основних інфекційних причин смерті в світі - за останні три десятиліття він забрав понад 25 мільйонів людських життів. Основною причиною летальних результатів, пов'язаних із ВІЛ-інфекцією, є туберкульоз.

За період з 1987 року по 1 квітня 2015 року в області офіційно зареєстровано 6 119 ВІЛ-інфікованих осіб, захворіли на СНІД – 1 118 осіб. Померли від СНІДу 904 особи, у т. ч. 16 дітей. 85% ВІЛ-інфікованих – особи репродуктивного та працездатного віку (25-49 років). 

У м. Черкаси мешкають 1340 хворих на ВІЛ-інфекцію/СНІД, що становить 43% від усіх хворих даної категорії, які проживають на території області. Поширеність ВІЛ-інфекції по місту 472,6 на 100 тис. нас. (по області – 211,6 на 100 тис. нас.), поширеність СНІДу по місту 146,4 на 100 тис. нас. (по області – 59,0 на 100 тис. нас.).Станом на 01.04.2015р.  на диспансерному обліку перебуває 880 (65,8 % від зареєстрованих в КЗ «ОЦПБС»ЧОР) ВІЛ-інфікованих (в т.ч. 67 дітей), з них в стадії СНІД 168 осіб (в т.ч. 7 дітей). В групі активного диспансерного нагляду 234 (26,6%) ВІЛ-інфікованих осіб, в стадії СНІД 66 (39,3%).

ВІЛ давно перестав бути хворобою «групи ризику». Сьогодні соціальний статус, вік і зовнішність людини не можуть свідчити про наявність або відсутність у неї ВІЛ. 

Ключову роль у боротьбі з ВІЛ грає своєчасна діагностика цього захворювання.  Кабінети «Довіра» створені в КНП «Перша Черкаська міська поліклініка» Черкаської міської ради та КНП «Третя Черкаська міська поліклініка» ЧМР, в інших  поліклініках диспансерний нагляд за ВІЛ-інфікованими та хворими на СНІД здійснюється лікарями-інфекціоністами кабінетів інфекційних захворювань (КІЗів). Стаціонарна допомога ВІЛ-інфікованим та хворим на СНІД надається на базі КНП «Черкаська міська інфекційна лікарня» ЧМР.

Захист від інфікування полягає в помірному виборі близьких знайомств, відмову від наркотиків і дотриманні принципів здорового способу життя та моральних норм. У той же час позитивний діагноз на ВІЛ не є перешкодою для продовження відносин з колегами, друзями, сусідами, так як ВІЛ практично не передається при побутовому спілкуванні. Для профілактики побутового зараження ВІЛ важливо дотримуватися правил особистої гігієни, наприклад, завжди використовувати тільки особисту зубну щітку і бритву.

У День пам’яті померлих від СНІДу згадують людей, які померли, висловлюють надію на те, що вірус все-таки буде подолано, а також виявляють солідарність з тими, хто сьогодні живе з ВІЛ. В цей день проводяться панахиди, ходи зі свічками, теле- та радіопрограми, просвітницькі акції, благодійні концерти, художні виставки, присвячені проблемам СНІДу.

Єдиним реальним заходом, за допомогою якого людство має можливість боротися зі СНІДом, є зміна поведінки людини на більш обережну щодо можливості інфікування ВІЛ. Необхідно перетворити знання про інфікування ВІЛ на усвідомлені та впевнені дії щодо недопущення інфікування.Доки люди не зрозуміють, ЦЕ СТОСУЄТЬСЯ КОЖНОГО, – боротьба зі СНІДом не дасть відчутних результатів.

Категорія: Корисно знати | Переглядів: 443 | Додав: Admin | Рейтинг: 2.0/2
Всього коментарів: 0